ir


Irregular

prezente

yo vo
tu vas
el/eya va
mozotros/mozotras vamos
vozotros/vozotras vash
eyos/eyas van

pasado

yo fui
tu fuites
el/eya fue
mozotros/mozotras fuimos
vozotros/vozotras fuitesh
eyos/eyas fueron

imperfekto

yo iva
tu ivas
el/eya iva
mozotros/mozotras ívamos
vozotros/vozotras ivash
eyos/eyas ivan

futuro

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

subjunktivo

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

subjunktivo imperfekto

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

kondisional

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

imperativo

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

djerundivo

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -

partisipio pasado

yo -
tu -
el/eya -
mozotros/mozotras -
vozotros/vozotras -
eyos/eyas -